Haber

Elon Musk, Filistin’e Uydu Göndereceğini Açıkladı, İsrail, SpaceX ile İlişkilerini Kesti!

SpaceX, Tesla ve eski adıyla Twitter (X) gibi birçok şirketin sahibi olan Elon Musk, dış dünyayla bağlantısı kesilen Gazze için Starlink uydularının devreye alınacağını duyurdu. Haberin ardından İsrail, SapceX şirketiyle ilişkilerini kestiğini duyurdu.

İsrail-Filistin savaşı devam ederken Gazze’deki abluka da devam ediyor. Daha önce su ve elektriğin kesildiği Gazze’de dün gece itibarıyla iletişim sınırları da kesildi.

Gazze ile bağlantının kesilmesinin ardından bazı Twitter (X) kullanıcıları, Elon Musk’un paylaşımlarının altına “Gazze’nin Starlink’e İhtiyacı Var” başlıklı yorumlar yayınladı.

Kısa sürede gündem haline gelen bu yardım davetine Elon Musk yanıt verdi. Musk, Starlink uydularının Gazze’ye gideceğini söyledi.

Elon Musk, Starlink uydularının Gazze’nin Gazze’deki yardım kuruluşlarıyla bağlantı temaslarını desteklediğini duyurdu.

İsrail’den Elon Musk’un yardım açıklamasına anında yanıt geldi. İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, İsrail’in SpaceX ile tüm temaslarını keseceğini duyurdu.

“Hamas Starlink uydularını terör eylemleri için kullanacak” diyen Karhi, Elon Musk’un da bunu bildiğini sözlerine ekledi.

İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, paylaşımında Elon Musk’un tweet’inden alıntı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu