Haber

Eski Asker Sokak Ortasında Katliam Yaptı: En Az 22 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD’nin Maine eyaletinde silahlı saldırı meydana geldi. Eski asker olduğu öğrenilen saldırganın insanlara ateş açması sonucu en az 22 kişinin hayatını kaybettiği, 60’a yakın kişinin de yaralandığı açıklandı.

Auburn Belediye Başkanı Jason Levesque, yaptığı açıklamada olay nedeniyle okulların kapatıldığını ve yetkililerin Lewiston’da silahlı saldırının şüphelisini aradığını belirtti.

Polis saldırganın kimliğinin 40 yaşındaki Robert Card olduğunu açıkladı. Kart, elindeki yarı otomatik tüfekle en az iki ayrı bölgeye ateş açtı. Eski bir asker olan saldırgan, olayın ardından kaçmayı başardı. Polis, Kart’ın yakalanması için çalışma başlattı.

Vatandaşlara “Evlerinizde kalın” uyarısı yapıldı. Kent sakinlerinden saldırgana benzer bir kişi görüp görmediklerini bildirmeleri istendi. Olayla ilgili ABD Lideri Joe Biden’a da bilgi verildi.

Güvenlik kamerası görüntülerinde, kahverengi ceket ve siyah pantolon giyen saldırganın, elindeki uzun namlulu silahla insanları hedef aldığı görüldü. Giydiği kıyafet nedeniyle saldırı hazırlığı yaptığı düşünülen saldırganın maske takmadığı ve kimliğini gizlemek için acele etmediği kaydedildi.

ulahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu