Haber

Adıyaman İl Genel Meclisi Üyelerine AFAD, Çevre, Şehirleşme ve İklim Değişikliği ile Akedaş’ın Deprem Sonrası Çalışmaları Hakkında Bilgi Verildi

Adıyaman İl Genel Meclisi üyelerine AFAD, Etraf Şehirleşme ve İklim Değişikliği ile Akedaş’ın deprem sonrası çalışmaları hakkında bilgi verildi.

İl genel meclis üyeleri, Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, AFAD Müdürü İshak Cindioğlu, Etraf Şehirleşme ve İklim Değişikliği Direktörü Faysal Ergezen başkanlığında toplandı.

Akedaş Bölge Müdürü Hikmet Nite, deprem sonrası kurumlarında yapılan çalışmaları anlattı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Faysal Ergezen, Bakanlığın Adıyaman’da 6 bini köy evi olmak üzere 40 binden fazla konut yaptığını, köylerde yerinde dönüşüm için başvuruların alındığını belirtti.

AFAD Müdürü İshak Cindioğlu, köylerde yaşayan vatandaşların ikamet yeri konusunda kararsız kaldığını, bunun sorun olduğunu, anahtar teslim konutlar inşa edildiğini belirtti.

Akedaş Bölge Müdürü Hikmet Nite, depremden sonra 5 gün içinde yıkılmayan yerlere elektrik verdiklerini, çadırlardan konteynerlere kadar hızla elektrik enerjisi sağladıklarını belirtti.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, sunumların ardından yaptığı açıklamada, “Bize verdikleri bilgilerden dolayı meclis üyelerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah kırsal kesimdeki vatandaşlarımıza daha faydalı olmak istiyoruz” dedi. Bundan sonra koordineli bir şekilde çalışarak.” – ADIYAMAN

alacakayaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu